Uwielbiam kolorowe, jesienne dekoracje. Nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności, są bardzo tanie i przetrwają długie miesiące. Wystarczy do wazonu włożyć kolorowe liście lub wsypać do szklanej misy garść kasztanów. To najprostsze wersje, ale i tak urocze. Pokażę cztery przykłady prostych, jesiennych dekoracji, które wykonałam z liści, kasztanów i kilku innych dodatków.


Nie masz czasu na czytanie? Posłuchaj!

Podcast „4 proste jesienne dekoracje DIY”

 


Wianek z kasztanów i liści

Jesienny stroik DIY (6)

Wianek można powiesić na drzwiach lub ułożyć na stole. Jest lekki, a podstawę zbudowałam z kartonu. Kasztany i liście można przykleić klejem typu „kropelka” lub klejem na gorąco.  We wpisie Jesienny wianek opisałam, krok po kroku, wszystkie etapy tworzenia wianka. Zapraszam do przeczytania opisu i wykonania prostego wianka na drzwi.


Jesienne liście w ramce

jesienne dekoracje

Kilka małych liści, lakier po paznokci i dekoracyjna rama. Tyle wystarczy do stworzenia wyjątkowej dekoracji. Lakier umieściłam na świeżych liściach, które po kilku dniach wyschły i pięknie się powyginały. Następnie przykleiłam taśmą dwustronną do ramki z ozdobnym tekstem. Całą pracę można wykonać w kilkanaście minut (nie licząc czasu potrzebnego na wyschnięcie liści) . Inne kolory liści zobaczycie we wpisie Malowanie liści.


Świeczki trochę inaczej

wianek

Nie lubię tradycyjnych rozwiązań. Jedna świeczka, jeden świecznik. Długie, wąskie świeczki, związałam czerwonym sznurkiem i postawiłam na białej paterze. Z daleka wyglądają jak jedna, gruba świeca. Z bliska widać poszczególne elementy. Wyjątkowo prosty pomysł, który rzuca nowe światło na stary pomysł ze świeczkami.


Jesienne dekoracje z dynią

Jesienne dekoracje

Na kolorowych liściach ułożyłam kilka miniaturowych dyni i  rozsypałam kasztany. W rogu ustaliłam dwa świeczniki i dekoracja gotowa. Można ją nazwać kontrolowanym nieładem. Wzbudza spore zainteresowanie naszych przyjaciół, a dzieciaki zawsze coś przestawiają.


jesienne dekoracjejesienne dekoracje

Jesień to czas nostalgii  i ostatnich przetworów (zobacz film Jak zrobić dżem z czarnego bzu i jabłek). Jest pięknie, kolorowo i zazwyczaj wietrznie. Nawet najprostsze dekoracje z jesiennych liści, kasztanów czy dyni, ocieplą wnętrze i  poprawią humor domownikom. Nie wymagają dużo pracy, a całkowicie zmieniają przestrzeń. Dajcie znać, która propozycja jest najlepsza i jakie macie pomysły na jesienne dekoracje.

Pozdrawiam

Hania