Zbieram guziki od stu lat. Wyrzucając stary płaszcz – odcinam guziki, wyrzucając koszulę – odcinam guziki, wyrzucając bluzeczki synka – odcinam guziki. Mój zbiór to pikuś przy CAŁEJ guzikowej SZUFLADZIE mojej mamy. Można w niej znaleźć prawdziwe skarby. Pojedyncze sztuki i całe zestawy. Guziki z historią i te zupełnie proste, pościelowe. W dzieciństwie uwielbiałam się nimi bawić. Układać kolorami, rozmiarami. Przesypywałam z pudełka do pudełka. Układałam z nich całe historie.

Guziki można wykorzystać na wiele sposobów. Często ich używam do dziecięcych projektów. Stają się oczami zwierzaków i klamkami w szmacianych w domkach. Mogą być kroplami deszczu i wesołym trawnikiem. Do zwykłej dziecięcej bluzeczki można doszyć kilka kolorowych guzików i nagle nabiera rumieńców. Dzisiaj pokażę jak z guzików i kilku dodatków przygotować dekorację dziecięcego pokoju.


POTRZEBNE RZECZY
  • Guziki (cena ok. 5 zł )
  • Pistolet klejowy (cena ok. 35 zł, dostępny w każdym sklepie budowlanym)
  • Kolorowa mulina lub sznurki, wstążeczki (cena ok. 1 zł)
  • Różowy karton (cena 1,5 zł)
  • Kolorowy papier (cena 0,2 zł)
  • Ramka na zdjęcia (cena 13 zł )

KOSZT CAŁKOWITY ok. 20,7 zł (bez pistoletu)

obraz z guzików

KROK PO KROKU obraz z guzików

1. Z ramki wyjmij papierową podkładkę i na jej podstawie wytnij odpowiedni kształt z kolorowego kartonu. U mnie pojawił się RÓŻ.

2. Na środku przyklej kilka większych guzików. Staraj się układać kształt koła. Najlepszy sposób na przyklejanie to pistolet klejowy. Mocno trzyma, szybko pracuje. Nie trzeba czekać godzinami aż klej wyschnie. Później, na górę, doklej dodatkowe, mniejsze guziki tak, aby zakryć wszystkie wolne przestrzenie.

3. Na dole doklej kilka kolorowych sznureczków. Może to być mulina lub satynowe wstążeczki.

 obra z guzików

4. Wytnij kształt doniczki. Może to być kwadrat, prostokąt lub półkole. Wybierz kolorowy, wesoły papier. Przyklej.

5.  Obraz z guzików wstaw w ramkę (oczywiście bez szybki).

obraz z guzików

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do działania. Obraz z guzików to prosty sposób na wyjątkową dekorację dziecięcego pokoju. Możesz ją  wykonać razem z dziećmi, a  zyska dodatkowy emocjonalny składnik : )

Pozdrawiam

Hania