Niewiele jest miejsc na świecie, które mają tak magiczny klimat. Przylądek Sunion to wyjątkowe miejsce nad Morzem Egejskim.

Przylądek sunion przylądek sunion

Na stromej skale w 440 roku p.n.e. zbudowano świątynię Posejdona. Strategiczne miejsce pozwalało żegnać żeglarzy i wysyłać sygnały poszukującym lądu. Sunion było również świadkiem samobójczej śmierci Egeusza, który rzucił się do morza na widok czarnych żagli łodzi, obwieszczających śmierć jego syna. Tak przynajmniej uważał Egeusz.

przylądek sunion

Ze świątyni zachowało się tylko 12 kolumn. Całość otoczona jest grubym sznurem a na rozrzuconych głazach widnieją graffiti sprzed kilkuset lat. Jak widać ludzie nie zmieniają się tak bardzo i zawsze znajdzie się jakiś amator „ulicznej sztuki”.

przylądek Sunion

Czekając na zachód słońca zeszliśmy stromym zboczem nad samo morze. To był mój szalony pomysł. Mąż z wrodzonym rozsądkiem zauważył, że jesteśmy tu zupełnie sami. Sami w obcym kraju, sami w obcym mieści, sami na tym zboczu.

Przylądek Sunion

Wśród skał, w zupełnej samotności, leżały szczątki świątynnych kolumn, które podziwialiśmy na górze. Tu mogliśmy ich dotknąć.

Przylądek Sunion

Na wzgórzu znajduje się urocza restauracja. To jest biznes! Wyjątkowe miejsce, zero konkurencji a wszyscy zainteresowani czekają na zachód słońca. My również skorzystaliśmy z menu.

Przylądek Sunion

W jednej chwili niebo zrobiło się czarne, rozszalał się wiatr a nasze swetry przestały być wystarczającym okryciem. Koniec świata …

przylądek sunion