Pomysł dość kontrowersyjny i na granicy smaku, ale powstał z realnej potrzeby, a nie „widzi mi się” autorki.

Pan HAART ciężko pracował nad kuchenną glazurą. Wycinał, przycinał, przyklejał i mierzył, co 3 sekundy. Noc ciemna już go zastała, ale uparł się, że dokończy. Wyciął otwory na kontakty, a gdy przemierzył okazało się, że jeden z nich jest 5 mm za wysoko. Kontakt jak kontakt, ale dziura była widoczna. Spod kontaktu wystawało centymetrowe uszkodzenie glazury. Co robić? Zaszpachlować i udawać, że jej nie ma? Wycinać od nowa?

Osłona kontaktu

Pani HAART wpadła na pomysł KWIECISTEJ OSŁONKI. Bazę stanowiła plastikowa, przezroczysta osłona kontaktu. Po wewnętrznej stronie przykleiłam klejem do decoupage wycięte z serwetek kwiaty. Uwaga praktyczna: na takich powierzchniach widać każdy ruch pędzla, więc nie należy przesadzać z ilością kleju. Wystarczą dwie warstwy – pierwsza pod serwetkę i druga, zabezpieczająca, na górę. Kwiaty skutecznie zasłoniły uszkodzenia glazury i całość wygląda nienagannie.

osłona kontaktuosłona kontaktu

Przyznam się, że nie byłam pewna efektu i z drżeniem słuchałam pierwszych opinii. Niewątpliwie osłonka wzbudza zainteresowanie. Większość odwiedzających pytała gdzie ją kupiliśmy. Pasuje do naszej romantycznej, wiejskiej kuchni. Co sądzicie o tym pomyśle?

Pozdrawiam

Hania