Jeszcze kilka dni i kupisz kalendarz adwentowy. Prostokątny, z czekoladkami i mikołajem. W każdym sklepie znajdziesz dziesiątki podobnych projektów. Chcę Cię namówić na zmiany! Czas pokazać, że kalendarz adwentowy może być zabawny i ciekawy. Czas na kalendarz adwentowy DIY (zrób to sam).

klendarz adwentowyklendarz adwentowy

Mój kalendarz adwentowy DIY jest wariacją wielu kalendarzy, które miałam okazję zobaczyć. Widziałam kalendarze w formie pudełeczek, cukierków, kieszonek i kopert. Zmiksowałam wszystkie pomysły, bo wiem, że taka różnorodność spodoba się mojemu synowi. Już teraz szuka wybranych cyferek na zawieszkach i  pyta z wielkim zainteresowaniem o ich zawartość. Jestem pewna, że takie zabawy spodobają się również innym dzieciom. Grudzień to czas oczekiwania a kalendarz adwentowy pięknie urozmaica ten czas.

Co ukryłam w środku?

Przygotowałam różne drobiazgi. Zarówno smakołyki jak i miniaturowe zabawki. Ciasteczka, czekoladki, suszone owoce. Pamiętajcie aby  świeże owoce umieścić w pudełkach z pierwszymi cyframi bo nie wytrzymają 24 dni w ciepłych domach. Mój syn lubi małe figurki więc kilka  pudełek zawiera zwierzątka i postaci z bajek.


Kalendarz adwentowy DIY, potrzebne materiały
HAART kalendarz adwentowy (1)
  • długi patyk lub deska
  • sznurek
  • kolorowe tasiemki i wstążeczki
  • cyfry (możesz kupić gotowe naklejki  lub zostaw komentarz pod wpisem a  wyślę projekt do wydrukowania)
  • klej, nożyczki, dziurkacz
  • serwetki, papier do pakowania, koperty
  • papilotki do muffinek
  • 24 drobiazgi

Krok po kroku zawieszki

Jak zapakować 24 drobiazgi? Kolorowo i różnorodnie. Przygotuj rożne wielkości kopert, torebek i pudełek. Wytnij cyferki i przygotuj do naklejania.

TOREBKI: na kilka torebek śniadaniowych naklej cyferki, włóż do nich drobiazgi i zawiąż kolorowe wstążeczki. Powstaną urocze torebki. Przyczep do nich szary sznurek a następnie przywiąż do patyka.

SERWETKI: zawiń w serwetkę jabłko, gruszkę lub inny okrągły prezent. Zawiąż wstążeczkę, naklej cyferkę i przyczep sznurek.

klendarz adwentowy

PUDEŁKA: małe pudełeczka oklej papierem do pakowania lub pomaluj farbami. Włóż do środka drobiazgi, przyklej cyferkę i zawiąż sznurek.

KOPERTY: ozdób zwykłe, pocztowe koperty. Możesz przykleić wycięta z papieru choinkę, postawić pieczątkę, przykleić serwetkę lub ręcznie narysować świąteczne dekoracje. Przyklej cyferki, zapakuj do środka prezenty. Dziurkaczem zrób dziurkę w jednym z  rogów i zawiąż sznurek.

PAPILOTKI: złóż na pół zwykłą papilotkę do muffinek i rób dziurkę dziurkaczem. Włóż do środka drobiazgi i zawiąż sznurek.

klendarz adwentowy

Wszystkie zawiniątka, koperty, pudełka, zawieś na patyku i  czekaj na pierwszy dzień grudnia : )

klendarz adwentowy

Mam nadzieję, że spodobał się Wam mój pomysł na kreatywny kalendarz adwentowy. Przygotowałam jeszcze kilak świątecznych wpisów. Pokażę jak przygotować proste zawieszki na choinkę i kartki pocztowe. Już teraz możecie zobaczyć OZDOBY Z MASY SOLNEJ. Jeśli macie ochotę na więcej pomysłów zapraszam na mój kanała YouTube HAART pl. Zachęcam do subskrybowania, dzięki temu będziecie na bieżąco.

Pozdrawiam

Hania