Namiętnie zbieramy korki po winie. Na wszelki wypadek, bo „się kiedyś przydadzą”. Mam głowę pełną pomysłów: korkowe tablice, wisiorki, kolczyki, stempelki. Dzisiaj pokażę jak z korków po winie, przygotować kolorową łódkę.

Wyjątkowo romantyczna dekoracja. Zamykam oczy i widzę białą sypialnię, komodę z dekorami, perły rzucone od niechcenia i obok łódkę w pastelowych kolorach. Mały element, który zmiękcza rzeczywistość.


POTRZEBNE MATERIAŁY
  • Korki po winie
  • Słomka do napojów
  • Niebieski kordonek lub sznurek
  • Kolorowy papier
  • Klej do papieru np. Magic

KROK PO KROKU

1 Wybrałam trzy ładne korki po winie. Powinny mieć podobną długość i grubość.

2. Przygotowałam gruba igłę  i  niebieski sznurek. Przebiłam pierwszy korek ok. 1 cm od krawędzi. Dwa kolejne tak samo. Z drugiej strony również połączyłam korki (jak na 3 zdjęciu). Przebijanie korków nie należy do łatwych zadań. Trzeba się trochę namęczyć.

Jak wykorzystac korki po winie DIY

3. Mocno związałam korki tak, aby stanowiły jedną platformę.

4. Przycięłam słomkę do napojów do długości 10 cm.

5. Kolorowy papier o wymiarach 12 x 7 cm złożyłam na pół (do formatu 6 x 7 cm) i wycięłam trójkąt. Rozłożyłam (jak na środkowym zdjęciu) i posmarowałam klejem do papieru. Słomkę ułożyłam na środku i złożyłam papier w trójkąt. Tak powstał duży żagiel.

6. W podobny sposób przygotowałam małą chorągiewkę i przykleiłam nad dużym żaglem. Zamiast papierowej chorągiewki możecie przykleić kokardkę z satynowej tasiemki.

Jak wykorzystać korki po winie HAART łódka

7. Słomkę wcisnęłam między korki. Jeśli będą mocno związane, to wystarczy, aby słomka się trzymała. Można również słomkę przykleić do korków.

8. Łódkę umieściła w przezroczystym wazonie.

Jak wykorzystaćkorki po wienie. HAART blog DIy

Zapraszam na mój profil Pinterest, gdzie znajdziesz interesujące prace DIY zrób to sam z całego świata. Zbieram tylko wyjątkowe rozwiązania i pomysły. Zachęcam do OBSERWOWANIA profilu >Pinterest< i >Bloglovin<. Przygotowałam również specjalną tablicę z pomysłami dotyczącymi tylko łódek-  zapraszam >tu<.

pozdrawiam!

Hania